Зміна керівництва на підприємстві: внесення змін до облікових даних

Контролери зазначають, що відповідно до п. 9.2 р. IX Порядку внесення змін до облікових даних платників податків у разі виникнення змін у даних або внесення змін в документи, які подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР), та змін, про яких платник податків повідомив за основним місцем обліку платник податків зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку , як і при постановці на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за формою № 1-РПП - з позначкою «Перереєстрація, зміни».

Платники податків - юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб зобов'язані подати реєстраційну заяву (наприклад на зміну керівництва) за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та / або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків.

Отже, стосовно платників податків, відомості про яких включаються до ЄДР:

  • Інформація про зміну керівника оновлюється в органах доходів і зборів на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора, в порядку визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»;
  • Інформація про головного бухгалтера оновлюється на підставі заяви за ф. № 1-ОПП з позначкою «Зміни» і уточнених документів.

Щодо платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, інформація про зміну керівника та / або головного бухгалтера оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за ф. № 1-ОПП.