Особливості реєстрації платників ПДВ із 01 січня 2014 року.

     Законами № 441 та № 443 від 05.09.2103, зокрема, встановлено, що починаючи із 01.01.2014 року суб’єкти господарювання мають право подавати заяви на добровільну реєстрацію платником ПДВ під час реєстрації бізнесу державному реєстратору або до органів податкової інспекції в електронному вигляді.

    Крім того, Законом № 443 запроваджено добровільну реєстрацію платником ПДВ за відсутності будь-яких оподатковуваних операцій (зміни до статтей 180, 182 Податкового кодексу).

      Реєстрація платників ПДВ та внесення реєстраційних даних до реєстру платників ПДВ здійснюється протягом п’яти робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви 1-ПДВ. Платникам, які внесені до реєстру платників ПДВ свідоцтво платника податку на додану вартість не видається. Вся необхідна інформація (разом із присвоєнням індивідуального податкового номеру) зазначена в електронному реєстрі платників ПДВ. Для документального підтвердження про те, що платник ПДВ таким являється, можна отримати витяг з реєстру платників ПДВ, який надається державною податкової службою за запитом платника, (Заява 1-ЗВР), протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту (п. 183.11 ст. 183 Податкового кодексу). Отримання витягів з реєстру не є обов’язковим для платників ПДВ.

     Платники внесені до реєстру платників ПДВ до набрання чинності законами № 441, № 443, та № 657, обов’язковій перереєстрації не підлягають.